Skóra atopowa i jej pielęgnacja – 5 kojących zabiegów

Skóra atopowa i jej pielęgnacja – 5 kojących zabiegów

Atopowe zapalenie skóry to wyrok, który niekiedy zapada już w dzieciństwie i ciągnie się przez całe życie. Jeśli też męczysz się z nawrotami AZS, a twoim przekleństwem jest swędząca, sucha skóra i czerwone wykwity, na pewno chcesz wiedzieć, jak sobie z tym radzić. Poznaj zabiegi, które przyniosą ci ulgę i pomogą poskromić przykre dolegliwości.

Skóra atopowa – pielęgnacja w domu

  1. Kąpiel w ciepłej lub letniej wodzie (około 34°C) z udziałem olejków roślinnych, pomoże ci natłuścić i nawilżyć skórę, a także usunąć z niej strupki i inne substancje. Możesz też dodać krochmal lub sól potasową, żeby załagodzić podrażnienia. Najlepiej jednak nie spędzaj w wannie więcej niż 15 minut i pamiętaj, aby delikatnie osuszać się ręcznikiem, przykładając go, nie pocierając.
  2. Ważne jest natłuszczanie skóry za pomocą emolientów, najlepiej dwa razy dziennie lub więcej. Tworzą one specjalną warstwę ochronną dla naskórka, w który wnikają i pomagają zatrzymać wodę. Stosuj je bez wcierania, także po myciu.

Skóra atopowa – pielęgnacja w salonie

  1. Jeśli masz ochotę wybrać się do salonu kosmetycznego i zafundować swojej skórze szczególną pielęgnację, możesz rozważyć infuzję tlenową. Pobrany z przefiltrowanego powietrza tlen, owiewa skórę i dzięki temu poprawia jej mikrokrążenie. Taki zabieg dotleni skórę, wzmocni jej mechanizmy obronne i przyspieszy detoksykację. Aby osiągnąć najlepszy efekt, najlepiej poddać się serii 10 zabiegów w około tygodniowych odstępach.
  2. Peeling kawitacyjny to ciekawy zabieg, wykonywany specjalną szpatułką, nawilżającym tonikiem oraz aparatem, który wytwarza fale ultradźwiękowe. To bezpieczny rodzaj peelingu, dla osób o skórze wrażliwej i atopowej. Nie zostawia po sobie podrażnień i można go spokojnie wykonywać raz w tygodniu.
  3. Luminoterapia to nieinwazyjny zabieg, wykonywany za pomocą kolorowych świateł, które przenikają do różnych warstw skóry. Pomaga leczyć stany zapalne skóry, a także odmładza ją i obkurcza rozszerzone naczynka krwionośne. Jeśli dysponujesz odpowiednim budżetem (koszt zabiegu to około 100zł), warto rozważyć nowoczesne rozwiązania, które proponują salony kosmetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koreańskie oczyszczanie twarzy – na czym polega jego fenomen?
Previous Post Koreańskie oczyszczanie twarzy – na czym polega jego fenomen?
Manicure – poznaj 3 najpopularniejsze rodzaje
Next Post Manicure – poznaj 3 najpopularniejsze rodzaje